Syg.PR 2 DS 1173.2019 – Pan Prokurator Artur Trembicki

Marek Torzewski <marektorzewski@gmail.com>

13:51 (8 minut temu)    
do rejbpd

W związku z moim zawiadomieniem o  możliwości popełnienia przestępstwa z dnia 9 maja 2019 przesyłam  dowody na popełnienie czynu zakazanego  przez osoby wymienione w zawiadomieniu .

W tym stanie rzeczy  wartość dowodową nabierają wypowiedzi  dyrektora BCK w Białej Podlaskiej  Zbigniewa Kapeli z dnia z dnia 5 i 8 lutego 2019 i Witolda Matulki z dnia 5 i  9 lutego 2019 .

Dziennik Wschodni – Biała Podlaska  8 luty 2019  autor .  Ewelina Burda   Cytat :

„– 29 grudnia 2017 roku została zawarta umowa pomiędzy Bialskim Centrum Kultury reprezentowanym przez ówczesnego dyrektora Mariusza Orzełowskiego a Witoldem Matulką, wykonawcą koncertu – mówi Zbigniew Kapela, do niedawna dyrektor BCK, a obecnie zastępca dyrektora. – Pisząc umowę pracownik BCK w paragrafie honorarium wykonawcy omyłkowo i nieświadomie wkleił konto artysty Marka Torzewskiego. Pan Witold Matulka czytał umowę w obecności pracownika i (…) nie miał do niej zastrzeżeń, nie zwrócił uwagi na błędne konto podane w umowie – podkreśla Kapela.

Wspólnota Regionalna 5 luty 2019  autor Ryszard Godlewski  wypowiedz   Zbigniewa Kapeli dyr. BCK :

„ Pan Matulka bezzasadnie domaga się od BCK wypłaty honorarium gdyż zgodnie z umowa która czytał i podpisał , BCK rozliczyło się za koncert . „  W lutym 2019 Witold Matulka  od profesjonalnej księgowej BCK otrzymuje PIT aby od honorarium zapłacił podatek .

Wspólnota Regionalna 5 luty 2019 autor Ryszard Godlewski wypowiedz Witolda Matulki

„ W pospiechu bo byłem ponaglany , przejrzałem treść umowy , moje dane , zakres obowiązków . Numeru konta nie sprawdzałem nie mam go w pamięci . Ja podałem im prawidłowe konto „.       

      W tym momencie należy stwierdzić ze Pan Witold Matulka  z pełną świadomością podpisał umowę która zawierała wklejony mój  numer konta bankowego :                                                                                     Marek Torzewski Bank ………………………………………… 

Oficjalna strona Facebook Witold Matulka   9 luty 2019  :

Witold Matulka : Oczywiście Basiu. Przecież są dowody ,że pieniądze nigdy nie wpłynęły na moje konto. Księgowa zaś zrobiła to celowo, ja znam powód. Ponadto prowadzę firmę i nie ma możliwości bez wpisania imienia i nazwiska lub nazwy firmy przelać pieniądze, ponieważ pole przelewu bez tego nie otworzy się. Więc to było ukartowane.  

 

Witold Matulka : Masz rację , tutaj coś zrobiono specjalnie. Także wysyłam przelewy i jest dokładnie tak jak napisałaś.

 

Witold Matulka : ale kto się pomylił Daniel, celowo BCK

 

Witold Matulka : Tak dokładnie to BCK jest mi winne pieniądze.

 

Witold Matulka :  Absolutnie tym zajmował się D.Kapela

 

Witold Matulka : Do dzisiaj sprawa nie jest w sądzie ani nawet w prokuraturze o to prosił mnie dyr. piastujący stanowisko PO i księgowa, lecz miara się przebrała. Śmieszne ,że BCK wolał wydać 70 000 zł,(hahahaha) niż oddać mi 5 000 zł. Kłamstwo pogania kłamstwo. Żałosne Panie dyrektorze piastujący chwilowe obowiązki .

 

W tym miejscu należy powtórnie zacytować  słowa dyrektora BCK w Białej Podlaskiej Zbigniewa Kapeli :

„ Pan Matulka bezzasadnie domaga się od BCK wypłaty honorarium gdyż zgodnie z umowa która czytał i podpisał , BCK rozliczyło się za koncert . „ 

 

Martyna Lakier: Jest sugestia że błędny przelew został zrobiony celowo i to jeszcze „przed wyborami” ? Przecież Pan czynnie uczestniczył w kampanii .


Ewa Derlatka
 ….A więc może tu nie chodziło od razu o przelane pieniądzy na to bądź inne konto .Ale z czasem mogłoby o to chodzić… .

 

Monika Maria Marzec  : Korupcja..???

 

Zadziwiającym jest fakt ze Pan Witold Matulka zmienia natychmiast , diametralnie  adresata swoich roszczeń : z Bialskiego Centrum Kultury na roszczenia wobec mnie –  Marka Torzewskiego .

 

Witold Matulka  : Marek Torzewski do dzisiaj nie oddal mi pieniędzy za przygotowanie koncertu z powodu drugiej rocznicy śmierci Bogusława Kaczyńskiego . Koncert odbył się 21.01.2019 . Minął  rok z ja nie odzyskałem pieniędzy . Jak mu nie wstyd to skandal . 

 

Nigdy nie byłem winny Panu Witoldowi  Matulce jakichkolwiek pieniędzy .

Pan Witold  Matulka mówi nieprawdę  a jego udział  w tej sprawie może mieć prawdopodobnie charakter korupcji tym bardziej ze w ostatnim czasie był zaangażowany politycznie na terenie Białej Podlaskiej .

 

„O Matulce było głośno w Białej Podlaskiej także podczas kampanii wyborczej. Pod koniec października ub. roku zarzucił Michałowi Litwiniukowi, obecnemu prezydentowi miasta, że ten proponował mu stanowisko dyrektora festiwalu w zamian za poparcie. „              Dziennik wschodni – Biała Podlaska 8 luty 2019

 Ja Marek Torzewski – nigdy w życiu nie spotkałem Pana Witolda Matulki .Nie wiedziałem o jego istnieniu.

 Wyżej wymienione dowody świadczą o popełnieniu przestępstwa przez główną księgową BCK Alicje Kirczyńską i Witolda Matulkę  z art. 18 & 1,2 , art.270 & 1 K.K oraz art. 49 ust.1 z roku 1997 , którego odpowiednikiem jest obecnie art. 107 z roku 2018 Urzędu Ochrony Danych Osobowych , które to przestępstwo w myśl przepisu może być popełnione tylko i wyłącznie umyślnie .

Czyn wklejenia moich danych osobowych dowodzi iż ,  był   czynem  świadomym , celowym i działaniem z premedytacją .

Witold Matulka podpisując swoją  umowę  własnoręcznym podpisem  poświadczył nieprawdę , więc   tym samym stał  się świadomym  współsprawcą czynu zabronionego, czyli nielegalne kopiowanie i przetwarzanie moich danych osobowych art. 107  z roku 2018 UODO.

Wnoszę o przesłuchanie Pani Alicji Kirczynskiej i Witolda Matulki na  okoliczność  treści  zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa  z dnia 9 maja 2019 jak i  pism dowodowych  z dnia 3 czerwca 2019 i 6 czerwca 2019 r . 

Z powazaniem 

Marek Torzewski 

6 osób skomentowało “… Witold Matulka – korupcja… ??? To Witold Matulka przywłaszczył dane osobowe Marka Torzewskiego ?

 1. pamela mówi :

  A taki praworządny ten Matulka a tu proszę . Cwaniak nad cwaniaki . Bron się Panie Marku i krzycz co to za s……….!!!!!!

 2. meteor mówi :

  Matulka, kto to jest ? Były przyjaciel Kaczyńskiego tego od opery . Przecież wystarczy spojrzeć na jego zdjęcie i już widać kto to taki . Laleczka . Tacy są najgorsi . Cynicy , egocentrycy i z podłogą nie równa pod sufitem . Ale kłamać to potrafi piękniś .

 3. Andrzej mówi :

  Ale jaja z ta księgową i Matulką . Czuje się tutaj coś w powietrzu ….. coś jest nie tak i jeszcze ten dyrektorek .

 4. Co za banda i jeszcze sąd to klepnął. Czy prokurator nie rozumie podstawowej sprawy? pieniądze na rachunku bankowym nie stanowią Twojej własności a własność banku ponieważ: z chwilą wpłaty pieniędzy na rachunek bankowy tracisz ich własność na rzecz banku prowadzącego rachunek a nabywasz roszczenie, wierzytelność o zwrot takiej samej ich wartości, więc o jakim przywłaszczeniu mowa?

 5. Ot Polska kraj cebuli. Nie dziwie się, że wyprowadził się do Belgii. Jak ktoś osiągnie sukces to zaraz drugiego boli dupsko i trzeba go zniszczyć. Tu możesz nic nie robić, kompletnie nie podejmować żadnych działań i zrobią z ciebie przestępce. Oczywiście zawsze musimy badać skutek nie przyczynę. Premiowane jest niechlujstwo i brak staranności. Pan poszkodowany sam stwierdził, że dokumenty były podpisywane w biegu i nie zauważył pomyłki. Więc morał z tego taki nie dopilnowałem sobie zapisów umowy to po co angażować swój czas jak później można zaangażować ze free aparat państwa, dziesiątki ludzi, stracony czas i pieniądze podatników. A prokurator mógł odrzucić zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i powiedzieć panu proszę iść do sądu cywilnego zapłacić i założyć sprawę o bezpodstawne wzbogacenie.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>