Dnia 25 marca 2019 w gazecie „Fakt” ukazał się artykuł którym oficjalnym autorem publikacji w gazecie był redaktor o pseudonimie JAG  – w rzeczywistości Jarosław Górny z Lublina , a nieoficjalnym autorem tekstu był  redaktor Maciej Kucharski z tej samej gazety „Fakt” ale z Warszawy .

W tekście tego artykułu zostały zawarte nieprawdziwe informacje podane przez  Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszkę Kępkę  o tym , że Marek Torzewski został   przesłuchany przez policje belgijską .

Powyższa ,niezgodna z faktami informacja podana  przez Rzecznik  Prokuratury Okręgowej w Lublinie przyniosła skutek zniesławienia Marka Torzewskiego  , jego  nazwiska i 35 – letniego  światowego  dorobku artystycznego .

Marek Torzewski nigdy nie został zatrzymany , ani przesłuchany przez policje belgijska.

Działanie  Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszki Kępki   i autorów dziennika „Fakt” Jarosława Górnego i Macieja Kucharskiego jest prawdopodobnie świadome i celowe ( mające wywołać dramaturgiczne wrażenie  u odbiorców mediów , iż rzekomo Marek Torzewski został  zatrzymany i doprowadzony siłą przez policje belgijską na posterunek celem złożenia zeznań).

 Rzecznik  Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka udzielając informacji dziennikarzowi gazety „Fakt” Jarosławiowi Górnemu dnia  25 marca 2019 r. , poświadczyła nieprawdę , gdyż  było jej wiadomym , że już dnia 29 listopada 2018 r Prokuratura Okręgowa w Lublinie sama  wystosowała pismo do Konsulatu RP w Brukseli z prośbą o wykonanie czynności w ramach przypisanych w Kodeksie Postępowania Karnego.  

Takie działania zostały przeprowadzone dnia 6 stycznia 2019 r w Konsulacie RP w Brukseli.

Mimo wielokrotnych wniosków Marka Torzewskiego  do Prokurator Okręgowej w Lublinie Magdaleny Kandys – Marko  o sprostowanie tych nieprawdziwych  informacji  wydanych przez  Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszkę Kępkę  o rzekomym przesłuchaniu Marka Torzewskiego przez policje belgijską Prokurator Okręgowa Magdalena Kandys – Marko  kategorycznie odmawia  zamieszczenia  sprostowania w gazecie „Fakt” tej nieprawdziwej informacji  .

Autorzy artykułu zamieszczonego w gazecie „Fakt” z dnia 25 marca 2019 Jarosław Górny i Maciej Kucharski poprzez nieprawdziwe i niesprawdzone informacje , oraz Prokuratura Okręgowa  w Lublinie wprowadzają opinie publiczna w błąd, a tym samym zniesławiają Marka Torzewskiego .

Umyślnie  ?

DSC_0848

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>