Nieprawidłowości w prowadzeniu postepowania przygotowawczego podczas przesłuchania Marka Torzewskiego przez Konsula RP w Brukseli Jacka Grabowskiego dnia 6 stycznia 2019 w Konsulacie RP w Brukseli .

 

 • Konsul RP w Brukseli Jacek Grabowski podczas przesłuchania Marka Torzewskiego 6 stycznia 2019 w Konsulacie RP w Brukseli nie poinformował Marka Torzewskiego o możliwości do skorzystania z prawa końcowego zaznajomienia się z aktami postępowania przygotowawczego które zostało wyznaczone na dzień 28 stycznia 2019 r.

 

 • Zaniechanie udzielenia powyższej informacji przez Konsula RP działało na niekorzyść Marka Torzewskiego i skutkowało zablokowaniem mu dostępu do zaznajomienia się z aktami postępowania przygotowawczego, a co zatem idzie uniemożliwiło mu przygotowanie się do skutecznej obrony .

 

 • Konsul RP w Brukseli Jacek Grabowski miał obowiązek poinformować Marka Torzewskiego o w/w możliwości oraz umieszczenia pisemnej wzmianki w protokole przesłuchania o fakcie poinformowania Marka Torzewskiego o powyższym terminie czynności końcowego zaznajomienia się aktami postępowania . Tego nie uczynił . Umyślnie ?

 

 • Wniosek o dostarczenie odpisów prowadzonego postepowania przygotowawczego Marek Torzewski złożył  na piśmie podczas w/w przesłuchania  6.01.2019 r.

 

 • Marek Torzewski wniósł o przekazanie całości dokumentacji za pośrednictwem Konsulatu RP w Brukseli . Nigdy żadnych dokumentów w sprawie Pr.2 Ds.1496.2018.D nie otrzymał .

 

 

 • Mimo dużych nieprawidłowości zaistnialych podczas przesłuchania przez Konsula RP w Brukseli Jacka Grabowskiego  dokumenty z przesłuchania zostały zaakceptowane przez Prokuratura Prowadzącego  .

 

 • W świetle art. 27 pt.1 Prawo Konsularne i art. 156 k.p.k. & 5 Udostepnienie akt sprawy postawa  Konsula RP Jacka Grabowskiego jak i Prokuratora prowadzącego   Tomasza Lewtaka  mogą wskazywać na złamanie zasad  rzetelnego postepowania przygotowawczego  w sprawie Pr.Ds.1496.2018.D .

Jedna osoba skomentowała “… Zlecenie na Marka Torzewskiego … ? c.d.n.(1)

 1. Columbo mówi :

  Skurczybyki jedne ………poznałem pana Marka na jednym z koncertów . Niezwykle ciepły i wrażliwy człowiek. Jak można tak niszczyć człowieka . Szlak mnie trafia i krew nagła zalewa . Doprowadzili człowieka na skraj wyczerpania nerwowego . Marku trzymaj się …..wiem że w wyniku tego wszystkiego masz problemy zdrowotne . Bądz pewien że wiele osób trzyma za Ciebie kciuki i modli się . Marku pamietaj Psalm 27, 1-3
  „Pan światłem i zbawieniem moim:
  kogóż mam się lękać?
  Pan obroną mojego życia:
  przed kim mam się trwożyć?
  Gdy na mnie nastają złośliwi,
  by zjeść moje ciało,
  wtenczas oni, wrogowie moi i nieprzyjaciele,
  chwieją się i padają.”

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>